“UNIGRAPH Tasarım ve Yaratıcılık Festivali” 19-20 Mart’ta İzmir’de

İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek UNIGRAPH Tasarım ve Yaratıcılık Festivali, 19-20 Mart tarihlerinde İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde kapılarını açacak.

İki gün boyunca geçen sene de olduğu gibi sektörden çeşitli konukların davetli olduğu yoğun bir programla devam edecek festivalin en önemli hedefi; algılayabildiğimiz ve anlamlandırabildiğimiz her alanda bir şekilde kendini var eden grafik tasarım ve görsel iletişim unsurlarının hayatımıza ne şekilde konumlandığı ve toplumu nasıl anlamlandırdığı üzerinden genç ve geleceğin tasarımcılarının zihninde yeni pencereler açıp farkındalık yaratmak. Bu sene de sinema, reklam, grafik ve tasarım alanlarından isimlere ev sahipliği yapacak festivalde, ziyaretçilerin katılım gösterebileceği çok sayıda konuşma, atölye, portfolyo görüşmelerinin yanı sıra pek çok destekleyici etkinliğe de yer verilecek.

İki gün sürecek festivalin ilk gün programında tasarımcı ve akademisyen Geray Gençer, Happy People Project’ten kreatif direktör Atilla Kara ve kreatif direktör Fırat Yıldız, Medina Turgul’dan sanat direktörü Tolga Özbakır ve AlldStudio’dan retoucher Gökhan Altıniğne öğrencilerle bir araya gelecek. Ayrıca aynı gün Geray Gençer’in “Yüzler” adlı sergisinin açılışı yapılacak.

Etkinliğin ikinci gününde ise, Kelebekler filmi ile Sundance Film Festivali’nden Büyük Jüri Ödülü ile dönen Tolga Karaçelik, 3K1A kurucusu ve yaratıcı müzik direktörü Onur Öztürk, Nerdworking kurucusu Erdem Dilbaz, Busy İstanbul kurucusu ve kreatif direktör Batu Jonathon Dedeoğlu, Rafineri kurucusu ve yaratıcı yönetmen Ayşe Bali etkinlik kapsamında öğrencilerle buluşacak. 

İlk gün konuşmalar ve sergi açılışının yanı sıra Fırat Yıldız, Atilla Karabay, Geray Gençer, Tolga Özbakır ve Batu Jonathon Dedeoğlu atölyelerde öğrencilerle bir araya gelecek.

Yazı: Selcan Kuhak