Epic Fair: 5 şarkıyla Red Bull Music Ada Sahnesi’ne hazırlık

Kendine Has Sunar: Epic Fair 2019, cuma günü İzmir Kültürpark’ta üç sahneye yayılmış programıyla benzersiz bir müzik ziyafeti sunuyor. Peki festival sahnelerinden Red Bull Music Ada Sahnesi’nde dinleyicileri neler bekliyor?

Brek

Yerli synth pop / dark wave sahnesinin yeni isimlerinden Brek, ilk albümü ve hemen ardından yayınladığı kısaçalarla dillere dolandı bile. Mayısta yayınlanacak yeni albüm öncesinde Brek şarkılar yayınlamaya devam ediyor. Taptaze “Kaybolan Benim Gemim” aşağıda.

Hedonutopia

Fırat Külçek ve Kerem Feyzi ikilisinin uzun soluklu güç birliği Hedonutopia’nın müzikal yolculuğu, lezzeti her geçen albümde artan bir anlatıyla takip etmesi bir hayli keyifli bir serüven gibi.

iNSANLAR

Barış K. ve Cem Yıldız’ın temelini oluştuduğu iNSANLAR, zaman ve mekan algınızla oynayabilecek performansıyla festivalin en merak uyandıran ekipleri arasında. Bulunduğu ortama, sahnedeki kişi sayısına ve ruh hallerine göre şekillenebilen iNSANLAR konserleri, Avrupa’nın sayılı elektronik müzik festivallerinin programlarını süslüyor.

Islandman

Tolga Böyük’ün solo projesi olarak başlayıp farklı ses okyanusları içinde yüzerek bugünkü halini alan Islandman, Montreaux Jazz Festival’dan kazandığı prestijli ödülün ardından yeni bir albüm yayınlamaya hazırlanıyor. Erken saatlerde başlayacak festivalde enerjinizin önemli bir kısmını Islandman konserine saklamanız tavsiye!

Vaudou Game

Togo asıllı Fransız grup Vaudou Game’in zaman makinesine atlayıp 1970’lere uçuyoruz. Soul, funk, psikedelik rock referanslarıyla kökeni 1400’lere uzanan vaudou ritimleriyle savrulurken Red Bull Music Ada Sahnesi’nde herkesin 32 diş gülümsediğini fark edeceksiniz, şaşırmayın.