Red Bull Warm Up 2019 kadrosunda yer alan lokal genç müzisyenler için çekilen klipler yayında

Lokal genç müzisyenlerin üretimlerini onlara imkânlar sağlayarak destekleyen Red Bull Music Warm Up, ilk kez altı yıl önce bir performans videoları serisi olarak hayata geçirildi ve bugüne kadarki yolculuğunda yerli sahneden Yüzyüzeyken Konuşuruz, Nilipek., Bubituzak, Nova Norda, The Away Days, İdil Meşe, Al’York, Ethnique Punch ve Affet Robot gibi özgün müzikleriyle öne çıkan birçok isme kadrosunda yer verdi.

2019 kadrosunda Janset, The Kites, TKO ve Şort var

Red Bull Music Warm Up’ın 2019 versiyonu kapsamında yaratımlarına destek olunacak dört genç müzisyen ve grubun ismi geçtiğimiz hafta duyuruldu. Farklı müzikal tarzlara uzanmaktan zevk alan bir yaklaşıma sahip olan Red Bull Music Warm Up’ın bu yılki yol arkadaşları Janset, The Kites, TKO ile üniversiteliler arasından seçilen Şort olarak belirlendi. Önümüzdeki günlerde daha da sıkça kulağınıza çalınacak bu isimlerin her biri kendi belirledikleri şarkıları için yeni birer klibe kavuştu ve bu klipler an itibariyle Red Bull’un web sitesinde yayında. Bu bağlantıya tıklayarak dört klibi de izleyebilirsiniz.

Bir isim Red Bull stüdyolarında kayıt imkânı yakalayacak

Bu isimlerden birini Red Bull Music Warm Up kapsamında harika bir imkân daha bekliyor; Red Bull’un dünyanın çeşitli noktalarında yer alan stüdyolarından birinde kayıt yapma şansı. Parçalarını tam teşekküllü bir stüdyoda, emin ellerde kaydetmek yolculuğunun başlarındaki müzisyenler için gerçekten sıra dışı bir fırsat. Kimin bu şansı elde edeceğini önümüzdeki günlerde öğreneceğiz…

“Peki Red Bull Music Warm Up’da yer alacak isimler neye göre belirleniyor?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle Red Bull Music Warm Up bir yarışma değil; sesine ses katmak isteyen müzisyenlerin yararına kurulan, onlara fırsatlar sağlayan bir ortaklık. Hangi isimlerin yeni kliplerine kavuşacaklarına her sene, oluşturulan jüri tarafından ince elenip sık dokunarak karar veriliyor. Projede geleneksel olarak üniversiteler arasından bir isim öne çıkarılıyor. Red Bull Music Warm Up ekibi bu yıl da Türkiye’nin farklı şehirlerinde yer alan 12 üniversiteye sahnelerini kurdu ve bu sahnelerde tam 128 grup performans sergiledi. Ardından yapılan online halk oylaması sonucunda Şort grubu son üçe kaldı ve jürinin değerlendirmesi neticesinde de projenin üyelerinden biri ilan edildi. Gelin bu yılın Red Bull Music Warm Up üyelerinin dördünü de daha yakından tanıyalım.

Janset

Türkiyeli göçmen bir ailenin çocuğu olarak Londra’da doğup büyüyen Janset, hem Ada hip hop’unun dikkat çeken yıldızlarından hem de Türkiye sahnesiyle iş birlikleri kuran bir isim. Kültürel ve müzikal çeşitlilik anlamında ilham verici bir sahne olan Londra’da hip hop ile yoğrularak kendini yetiştiren Janset’in yeni parçalarından “Acaba” için Red Bull Music Warm Up kapsamında hazırlanan klibi buradan izleyebilirsiniz.

Şort

Red Bull Warm Up’ın bu yıl kampüsten seslenen ekibi Şort, Işık Üniversitesi öğrencilerinden bir araya gelen bir rock grubu. Red Bull Warm Up için çekilen klipte genç grubu bir kamyonetin arkasında “Ruh Halim Bir Öyle Bir Böyle” parçasını çalarken, İstanbul’un çeşitli sokak ve caddelerinde takip ediyoruz. Buradan izleyebilirsiniz.

The Kites

Tan Deliorman ve Ozan Erverdi’nin 2017’de kurduğu ve 2019’un başında Sunset Vibes isimli çıkış albümünü yayınlayan ‘The Kites’, caz, funk ve rock’ın rahatça yön değiştirebilen, ritmik ve tasasız bir buluşması. Red Bull Music Warm Up tarafından hazırlanan ve bu bağlantıdan izleyebileceğiniz “Watchu Chasin’” klibi, bu ritmik ve tasasız buluşmanın hakkını veren türden.

TKO

Osman Kürşad Tuncer’in elektronik müzikte yeni bir soluk yakalayan solo projesi TKO’yu son birkaç yıldır takipteyiz. Red Bull Music Warm Up’ın TKO’ya kazandırdığı yeni klip, “Undiscovered Location” parçasının dijital kıvrımlarındaki tekinsiz dehlizleri derinleştiren bir anlatıya sahip. Buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.