Erkin Koray’dan “bizim çocuklara özel” mesajlar

Erkin Koray dün YouTube’dan paylaştığı sesli bir mesajla uzun süren sessizliğini bozdu. Kanada’dan seslendiğini belirten Koray, 13 dakikalık bu kayıtta “9’dan 90’a, bizim çocuklara önemli mesajlarım var” diyerek kendi hakkındaki bazı yanlışları düzeltti, sahte plak basanlara sitem etti ve kimi öğütler verdi.

Hasta olduğuyla ilgili dolaşan haberlerin aksine oldukça sıhhatli olduğunu, Kanada’ya gittiğinden beri rahatsızlanmadığını ve bu haberleri Facebook’ta yalan bilgiler paylaşan birilerinin yaptığını belirtiyor Koray. “Bunun da sebebinin plakları satmak için olduğunu düşünüyorum” derken, “İnzivaya çekildim sanılmasın, benim daha yapacak bir sürü işim var, bitirmeden de gitmem” sözleriyle gelecek projeler için yeşil ışık yakmakta.

Son yıllardaki plakçılık anlayışı üzerine

Erkin Koray’ın kayıtta en çok değindiği konu ise sahte ve kalitesiz basılan plaklar. Ruhsatsız plakçıların bandrollü kayıt sattığını iddia etmelerini anlamadığını söyleyen Koray, “100 TL’ye plak olmaz, bunların hepsi sahte ve korsan. İnsan hiç kendi plaklarına kalitesiz der mi? Ama bunlar öyle.” diyor. Bu kayıtların dinlenmemesini dilerken, kendi arşivinden orijinal parçaları paylaşacağını da ekliyor.

Yazı: Elif Acun

Yükleniyor...