Pop müzik dünyasının en büyük dolandırıcılık hikâyesini konu eden belgesel: “The Boy Band Con”

The Boy Band Con: The Lou Pearlman Story belgeseli, 1990’ların ünlü boy band’leri The Backstreet Boys ve *NSYNC’in başarılarının en büyük mimarlarından biri olan fakat daha sonra büyük bir dolandırıcı olduğu ortaya çıkan Lou Pearlman’in hikâyesini anlatıyor.

Youtube yapımı belgesel, kısa sürede milyon dolarlar kazanan boy band’ler ve sektörde yer alan diğer figürlerin Pearlman’in uzun seneler yürüttüğü Ponzi oyunu sisteminin bir parçası olduğunu öğrendikleri döneme odaklanıyor. Ponzi oyunu, yatırımcılara kendi paralarından geri dönenle veya sonraki yatırımcılardan gelen paralarla ödeme yapılan bir sisteme sahip. Belgeselde farkında olmadan oyunun bir parçası haline gelen Aaron Carter, JC Chasez, A.J. McLean gibi müzisyenler ve olaydan etkilenen diğer müzisyenlerin akraba ve dostlarıyla yapılmış röportajlar yer alıyor.

Belgesel Pearlman’in çocukluk yıllarından başlıyor ve stadyum dolduracak, rekor sözleşmelere imza atacak iki boy band’i keşfine ve sonrasında yaşanan trajik olaylara uzanıyor.