Karantina günlerinde “G. I. Joe” nostaljisi

Çizgi filmleriyle bir dönemin çocuklarının hatıralarında özel bir yeri olan G. I. Joe serisinin bölümleri corona virüs karantinası günlerinde YouTube’daki yerini aldı.

Günümüzde daha çok filmleri ve oyuncak figürleriyle hatırlanan serinin 15 bölümü, Hasbro tarafından YouTube’da ücretsiz olarak paylaşıldı. Dijital platformda ücretsiz olarak izlemeye açılan kısımlar The Pyramid of Darkness (Bölüm 1 – 5), The M.A.S.S. Device (Bölüm 1 – 4), ve The Revenge of Cobra (Bölüm 1 – 5) bölümlerinden oluşuyor. G. I. Joe’nun çizgi dizisinin toplamda 65 bölümden oluştuğunu düşünürsek, Hasbro’dan benzer sürprizleri önümüzdeki günlerde de bekleyebiliriz gibi görünüyor.

G. I. Joe en önemli aksiyon temalı oyuncak serilerinden biri. Eski G. I. Joe hayranlarına nostaljik hisler yaşatacak bu paylaşımın seriye yeni nesilden hayran kitlesi kazandırması da beklenebilir. Bir tavsiye olarak da Netflix’in nefis belgesel serisi Toys That Made Us’ın ilk sezonundaki G. I. Joe bölümünü buraya not düşelim.

YouTube’da paylaşıma açılan bölümlere buradan ulaşabilirsiniz. The M.A.S.S. Device macerasının ilk bölümü için sizi aşağı, ilk G. I. Joe aksiyon figürünün nasıl raflara çıktığını irdeleyen yazımız için de buraya alalım.

Yazı: Can Özsoy


Yükleniyor...