Evcilik Günleri: Enes Keleş’ten makro fotoğraflar

Üniversiteye hazırlanmakta olan Enes Keleş, evinin tavan arasında makro fotoğraflar çekiyor. Fotoğraflarını şöyle anlatmış: 

“Merhaba, ben Enes. 18 yaşındayım ve üniversiteye hazırlanmaktayım. Tüm şehrin evlere kapandığı bu karantina sürecinde bir şeyler üretme gereksinimi duyarak evimin tavan arasında makro fotoğraflar çekmeye başladım. İlk olarak günlük hayatımızın bir parçası olan nesneleri farklı bir bakış açısı ile sunma fikri kafamda şekillendi. Çevremdekilerin ilk izlenimlerinde bu fotoğrafların onlara yabancı gelmesi, fotoğrafların arkasındaki ana fikri oluşturmam için bana yardımcı oldu. Çünkü bir şeyle ilk kez karşılaştığımızda o şey bize yabancıdır, ancak ikinci veya sonraki karşılaşmalarımızda tanıdık gelir. Oysa ki çektiğim fotoğrafların hepsi insanların daha önce gördükleri şeylerden oluşuyor. Bu, günlük yaşantımızdaki olayları anlaşılır kılmak için de o olaylardan bir nebze uzaklaşmamız gerektiği düşüncesiyle yeterince örtüşüyor gibi sanırım. Umarım çektiklerim başkalarına da ilham olur ve karantina süreci bittiğinde herkes evlerinden sanatıyla beraber çıkar!”

Fiziksel mesafelenme sürecinde yaptığınız çeşitli üretimlerinize dair çağrımıza katılım sürüyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.