Evcilik Günleri: Derin Kumbasar’ın kurgu mood sketch serisi

Derin Kumbasar: “Uzun zamandır vakit ayırmak istediğim dijital işlerimi pandemiyle birlikte gelen boşlukta hızlandırma fırsatını buldum. Üretmenin tekrar, paylaşmanın da yeni tadına vardığım bir dönem oldu.” 

“Bu süreçte kaçmak istediğim duygular bana unuttuğum birçok şeyi hatırlattı. Daha çok istikrar ve dönüşüm kavramlarının peşine düştüğüm evcilik günlerimde bazen yalnız bazen kolektif hissettim.”

“Hızlı dünyaya adapte olma içgüdüsüyle birçok şeyin yeniden anlam kazandığını fark ediyorum. Süreç içinde gözlem şeklim de değişiyor. Farklı stillerdeki denemelerim de hızlı dünyaya adapte oluyor gibi hissediyorum. İçimdeki ‘hadi’ sesini dinleyerek, genelde çok düşünmeden, yalnızca içimden geldiği gibi işler yapma eğilimindeyim. Fakat keşifler yaptıkça işlerdeki eğilimim devamlı olarak değişkenlik gösteriyor. Daha evvel yalnız siyah beyaz çalışırken şu sıralar daha çok renkli denemeler yapıyorum.”

“Bir yandan da freelance grafik tasarım işlerime devam ediyorum. ‘Ben ve ben gibiler’ de pandemi sürecinin başında yaptığım kurgu bir mood sketch serisi. Sizlerle paylaşmaktan da mutluluk duyarım.”

#EvcilikGünleri açık çağrımıza başvurmak için detaylara buradan ulaşabilirsiniz.