Evcilik Günleri: @eloychaperon ve “Zihnin İçilişi”

@eloychaperon, içinden geçmekte olduğumuz olağanüstü günlerle birlikte yaşadığı yüzleşme ve çarpışmaları şöyle paylaşmış bizimle:  

“Zerrelerine tutunabildiği bireylerin sağlığını eğrilten malum varlığın etki alanını sınırlamak için evde kaldığımız, dışarıda yaşamak kavramı ile aramıza kalın duvarlar ördüğümüz şu vakitlerden önce sanıyorum ki zihnimdekiler, onların gerçekliğime saçılmasını istemeyen bir canavar tarafından içiliyordu. Göze görünür olmayan o malum mevcudiyet sebebiyle ayak uydurmaya çalıştığımız düzen kökünden sarsılınca, oradan oraya çok hızlı bir şekilde savrulur vaziyetteyken aniden boşlukta asılı kalır bir halde bulunca bizler kendimizi, koptu canavarımın ağzına aklımın derinlerinde yatan hayallerimi taşıyan pipet. Yapmak zorunda olduğumu düşündüğüm, bir takım dayatmalarla kaygılarıma nüfus ettirilen tüm o şeylerin arkasındaki, dünya işleyişinin karmaşasına yem olan asıl isteklerimin elinden tutmakta gecikmek istemedim hal böyle olunca. Onları daha fazla yem etmemeliydim, etmeyeceğim. Bant Mag., kağıtlarımı çizgilere buluyorum. Dert edindiğim birçok şeyin aslında birer dert olmadıkları gerçeği ile yüzleşirken gerçekleştirdiğim eylem bu.”

Fiziksel mesafelenme sürecinde yaptığınız çeşitli üretimlerinize dair çağrımıza katılım sürüyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.