Evcilik Günleri: Glennis’in illüstrasyonları

Glennis, illüstrasyon çalışmalarında salgın sürecinin yaşattığı duyguların ışığında kendisiyle olan ilişkisini ve çocukluk anılarını keşfe çıkıyor.


“Merhaba ben Glennis, bireysel tecrübelerim ekseninde illüstrasyon çalışmaları yapıyorum. Bu süreçte insan evde yalnız kalınca kendiyle alakalı kaçındığı, belki var oluşundaki bazı önemli kısımları da sorgulamaya başlıyor, bedeniyle ilişkisini sorguluyor. Bunları en çok düşündüğüm zaman banyoda kendimle kaldığım anlar sanırım.”

B“Çok sevdiğim birinden uzakta kalmanın etkisiyle, onu görebildiğim tek yer internette kamera karşısında oldu karantinada. Karşılıklı bir şeyler içip her şey normalmiş gibi davranmaya çalışıyoruz.”

“Aile evinde olmanın, geçmişe yönelik hissiyatlarından biri de meyve bıçağı denen bir şey olduğu gerçeğini tekrar fark etmek ve akşamüstleri televizyon karşısında meyve yemenin insanı şu karantina günlerinde birazcık çocukluğuna götürmesi.”

Fiziksel mesafelenme sürecinde yaptığınız çeşitli üretimlerinize dair çağrımıza katılım sürüyor. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.