Exploding Kittens çılgınlığı 12 Temmuz’da Netflix’te

Yazı: Melis Tire

Castlevania, Arcane ve Cyberpunk: Edgerunners serilerinin gördüğü ilginin ardından Netflix kataloğuna yakın gelecekte daha fazla oyun uyarlaması eklenecek. Tabii ki. Tomb Raider, Devil May Cry ve Horizon: Zero Dawn gibi popüler video oyunlarının animasyon dizileri yolda. Ama sıradaki oyun uyarlaması bilgisayar ya da konsollardan değil; masa üstü kart oyunu âleminden geliyor: Exploding Kittens.

2015’te bir Kickstarter projesi olarak duyurulan ve sadece 8 dakikada hedeflenen miktara ulaşarak bir fenomene dönüşen Exploding Kittens, son yılların en popüler kart oyunlarından biri. Munchkin oyunlarına aşinaysanız, Exploding Kittens çok daha rahat ve zevzek bir oyun olarak müthiş bir eğlence vadediyor.

Netflix’in Exploding Kittens ile flörtünün de geçmişi uzun. Platform, yapımını oyunun yaratıcısı olan The Oatmeal ile üstlendiği bir mobil oyun uyarlamasını 2022’de piyasaya sürmüştü. Klasik oyuna ufak tefek eklemelerin de olduğu bu versiyon, Netflix’in de bu alandaki ilk üretimiydi.

Merakla beklediğimiz animasyon dizisi ise 12 Temmuz’da Netflix kataloğunda yerini alacak. The Oatmeal kurucusu ve oyunun yaratıcısı Matthew Inman hem senarist hem yapımcı künyesinde yer almakta. Yaratıcı kadroda The Office’den Beavis & Butthead’e pek çok kült yapımın arkasındaki Bandera Entertainment (Mike Judge, Greg Daniels ve Dustin Davis) da yer almakta. Serinin showrunnerları ise Matthew Inman ve Shane Kosakowski.

Exploding Kittens dizisinde tanrı ile şeytanın iki ev kedisi olarak dünyaya gönderilmesiyle yaşanan çılgın olayları izleyeceğiz. Godcat ve Devilcat adlı baş karakterleri Tom Ellis ile Sasheer Zamata seslendiriyor. Mikrofon başına geçen diğer isimler arasında Suzy Nakamura, Mark Proksch, Ally Maki ve Kenny Yates var.

Yazın en eğlenceli seyirliklerinden biri olacağı aşikâr Exploding Kittens’tan paylaşılan yeni fragman hemen aşağıda.