F4’a 1 gün kala: Marvel’ın vücudunu çeliğe dönüştürebilen kahramanı “Colossus”

Yarın vizyona girecek  Fantastic Four  öncesinde geri sayımımızın sonuna geliyoruz. Bugün tanıyacağımız kahraman, 2016’nın en merak uyandıran filmlerinden  Deadpool ’da bir kez daha karşımıza çıkacak olan Colossus.

Marvel evreninin az sayıdaki Rus karakterinden biri olan Colossus’un gerçek ismi Piotr Rasputin. Ağırlıklı olarak  X-Men  çizgi romanlarında gördüğümüz karakterin geçmişi 1975 yılına kadar uzanıyor. Söz konusu yılın mayıs ayında yayınlanan  Giant-Size X-Men #1  çizgi romanında ilk kez yer alan Colossus, fiziksel olarak çok fazla avantaja sahip. Ekibin en kuvvetli üyesi olan Colossus, vücudunu tamamen çelik haline dönüştürebilme özelliğine sahip. Genel olarak sessiz ve güvenilir bir karaktere sahip olan Colossus,  X-Men serisinin çoğu filminde yer aldı ve Daniel Cudmore tarafından canlandırıldı. Önümüzdeki yıl vizyona girecek  Deadpool ’daysa Colossus, Andre Tricoteux tarafından hayat bulacak.

colossus 1

Cyclops ve Wolverine tarafından eğitilen Colossus, bu iki kahramandan öğrendikleriyle dövüş konusunda epey usta. Ayrıca çizgi romanlarda gözükmeye başladığı dönemlerde Nightcrawler’dan kılıç ve akrobasi eğitimi almışlığı da var. İsmini Yunan mitolojisinde yer alan bir devden alan Colossus, hayatını daha sakin şekilde sürdürmeyi istemiş olsa da Profesör Xavier tarafından kötü mutantlara karşı mücadele etmesi için ikna edilmiştir.

Colossus’un da görüldüğü ilk Deadpool fragmanını aşağıda görebilirsiniz.