F4’a 12 gün kala: Marvel’ın en tekinsiz kötülerinden “Crossbones”

Çizgi roman hayranlarını heyecanlandıran filmlerin en yenisi  Fantastic Four , 7 Ağustos’ta vizyonda olacak. Film için geri sayımımızı Marvel karakteri eşliğinde sürdürüyoruz. Bugünün Marvel kahramanıyla tanışın: Crossbones.

Captain America çizgi romanlarında geride kalan 25 yılda sıklıkla gördüğümüz kötülerden biri olan Crossbones (gerçek ismiyle Brock Rumlow), epey kuvvetli ve gözü kara bir katil olmasına rağmen hiçbir özel gücü olmayan bir karakter. Genellikle çeşitli kötü çeteleriyle birlikte gördüğümüz Crossbones, ağırlıklı olarak Red Skull’ın adamlarından biri olarak karşımıza çıktı. İlk kez 1989 tarihli  Captain America #359 ’da görücüye çıkan Crossbones’un yaratıcıları yazar Mark Gruenwald ve çizer Kieron Dwyer.

Önümüzdeki günlerde geri sayımımız kapsamında detaylı olarak değineceğimiz Taskmaster’ın öğrencilerinden biri olan Crossbones, sokak dövüşleri ve orduda geçirdiği zaman diliminde kendini geliştirmiş. Aşırı gelişmiş fiziğine rağmen çok hızlı şekilde hareket edebilen Crossbones, Captain America’nın ölümünde ilk kurşunu sıkan kötü karakter olarak da tanınıyor. (Captain America’yı öldüren son kurşunu atan karakterin o sırada hipnoz etkisi altında olan Sharon Carter olduğu biliniyor.) 

Televizyonda  Avengers Assemble  animasyon serisinde bir bölümde karşımıza çıkan Crossbones, Iron Man’in kaçırılmasına yardım etmekle suçlanmıştı. Ayrıca Japonya merkezli anime stüdyosu Toei’nin  Marvel Disk Wars: The Avengers  serisinde de kısa da olsa gözükmüştü. Marvel sinematik evreninde de geçtiğimiz sene ilk kez karşımıza çıkan Crossbones,  Captain America: The Winter Soldier ’da Frank Grillo tarafından canlandırılmıştı. Çizgi romanların aksine, filmde Captain America’nın yanında yer alan Crossbones, serinin yeni filmi  The Civil War ’da yine Grillo tarafından canlandırılacak.

Yükleniyor...