F4’a 14 gün kala: Marvel’ın hipnoz ustası funk yıldızı “Hypno-Hustler”

Fantastic Four  filmi için geri sayımımızın ikinci gününde, Marvel evreninin en eğlenceli kötülerinden biri olan Hypno-Hustler’a değiniyoruz!

İlk olarak 1978’de yayımlanan  Peter Parker The Spectacular Spider-Man #24  çizgi romanında okurların karşısına çıkan Hypno-Hustler, dönemin popüler müzik akımlarından funk’la meşgul olak bir kötü karakter. Yer aldığı ilk çizgi romanda, grubu The Mercy Killers ile Beyond Forever isimli mekanda sahne alan Hypno-Hustler’ın gerçek adı Antoine. Vil-Anon adıyla bilinen Villains Anonymous’un üyelerinden biri olan Hypno-Hustler, görünüş itibiariyle de 70’lerin funk müzisyenlerini fazlasıyla anımsatıyor. Konuşma tarzı, üzerinde SUPER ve FUNK yazan yüzükleri, renkli gözlükleri, çizgi romanlarda isminin adeta bir grubun albüm kapağında yazıldığı gibi gösterişli şekilde yer almasıyla eşine az rastlanır bir Marvel kötüsü Hypno-Hustler.

Marvel tutkunlarının karşısına ilk kez çıktığı  Spider-Man  çizgi romanında da grubuyla konser verdiği sırada dinleyicilerin arasında Peter Parker yer almaktadır. Özel tasarlanmış gözlükleri ve dinleyicileri hipnoz edebilen şarkı söyleyişini kullanarak kulüptekileri transa sokan ve Beyond Forever kulübünün patronunu soymak üzereyken Spider-Man tarafından yakalanan Hypno-Hustler’ın ayakkabıları da halothane isimli özel bir gaz yayıyor. Gençliğinde de hırsızlık yapan Hypno-Hustler, 2007 yılında yayımlanan, Sinner Six’in terör estirdiği  Spider-Man Reign Vol. 1 #2  çizgi romanında yaşlanmış olarak karşımıza çıkıyor ve kısa bir süre sonra ölüyor. 

Müzikle ilişkili olan tek Marvel karakteri Hypno-Hustler değil. Ama karakter tasarımında müzisyen görünümünün, konuşmasının en baskın olarak hissedildiği Marvel karakteri kesinlikle Hypno-Hustler. Kendisini hipnotik şekilde şarkı söylerken gördüğümüz karelerden birinde bu şarkıyı söylüyor Hypno-Hustler:  “I’m a boogie-man, that’s what I am. I’m here to do whatever I can”