F4’a 2 gün kala: Fantastic Four üyelerinden ikisinin babası “Dr. Franklin Storm”

İki gün sonra vizyona girecek  Fantastic Four  filminde de karşımıza çıkacak Dr. Franklin Storm karakteriyle, yeni Marvel filmi için geri sayımımızı sürdürüyoruz!

Fantastic Four  üyelerinden Susan ve Johnny Storm’un babası olan Dr. Franklin Storm’un hikayesi talihsizliklerle dolu. Henüz çocukları küçük yaştayken bir trafik kazası yapan ve eşinin ölümüne sebep olan Franklin Storm, bu olaydan dolayı kendini asla affetmez. Ardından alkol ve kumara kendini kaptıran ve büyük borçların altına giren Storm, ödeyemediği borçların ardından bir gün evine kendisini tehdit etmek üzere gelen kişiyle kavgaya tutuşur. Arbede sırasında kendi silahıyla kendini vuran adam olay yerinde ölür fakat Dr. Franklin Storm, adam öldürmek suçuyla hapse girer.

20 yıl sürecek hapis cezasının ardından çocukları kendisini ziyarete gelmez. Uzun zaman sonra hapisten kaçar ve çocuklarını bulmaya çalışır. Bu sırada Susan’ın Fantastic Four’un bir mücadelesinde yaralandığını duyan Dr. Franklin Storm, kızına ulaşır ve onu ameliyat ederek hayatta kalmasını sağlar. Ardından yeniden hapse geri dönen Dr. Franklin Storm, bir süre sonra sürpriz bir ziyaretçiyle karşılaşır. Marvel’ın en azılı kötülerinden Super-Skrull, doktoru kendi yaşadığı yere teleport edip rehin alır. Kendisi de Dr. Franklin Storm’un yerine geçer ve süper güçlerini kullanarak hapisten kaçar ve Fantastic Four’u Susan ve Johnny’nin babası olarak kandırarak eline düşürmeye çalışır. Reed Richards’ın karşılarındakinin gerçek Dr. Franklin Storm olmadığını anlamasıyla planları suya düşer.

Çizgi romanların ilerleyen bölümlerinde hayatını kaybeden Dr. Franklin Storm anısına Susan, oğlunun ismini Franklin koyar. 7 Ağustos’ta vizyona girecek Fantastic Four filminde, Dr. Franklin Storm’u Reg. E Cathey canlandırıyor. 

franklin

Yükleniyor...