Millie Bobby Brown, Marvel sinematik evrenine katılıyor

Stranger Things’in Eleven’ı, 15 yaşındaki İngiliz oyuncu Millie Bobby Brown, Marvel sinematik evreninin yeni filmi The Eternals’ta rol alacak.

Marvel’ın tüm detaylarını San Diego Comic Con’da paylaşacağı The Eternals filmi, halihazırda heyecan verici bir oyuncu kadrosuna sahip. Angelina Jolie, Salma Hayek, Richard Madden ve Kumail Nanjiani’nin filmde rol alacağı geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Yönetmen koltuğu da western filmi The Riderla tanıdığımız Çinli yönetmen Chloe Zhao’ya emanet. Zhao’nun kamera karşısına geçeceği söylentileri de gündemde.

The Eternals, Marvel sinematik evreninin “dördüncü faz” olarak tanımlanan yeni bölümünün ilk yapımlarından olacak. Marvel çizgi romanlarının kozmik ırkı Celestials tarafından özel güçlerle donatılan The Eternals, Yunan ve Antik Roma mitolojisinden esinlenerek yaratılmış, neredeyse ölümsüz karakterlerden oluşuyor. Jack Kirby’nin 1976 yılında yarattığı The Eternals, ilk yıllarda çok tutmamış ama Thor’un karşısına çıktıkları The Mighty Thor çizgi romanıyla Marvel evrenindeki yerini sağlamlaştırmıştı.

Filmde göreceğimiz karakterler arasında Sersi, Karen, Hercules, Druig, Piper, Forgotten One, Ikaris, Makkari, Starfox ve Zuras bulunuyor. Sersi’yi Angelina Jolie, Ikaris’i de Richard Madden canlandıracak. Millie Bobby Brown’un kimi oynayacağı ise açıklanmadı. Son olarak Godzilla: King of the Monsters’la beyazperdede izlediğimiz Brown, serinin yeni filmi Godzilla vs Kong’da da oynuyor. Genç oyuncu, şu sıralar çekimleri devam eden ve Sherlock Holmes’ün kız kardeşini canlandıracağı Enola Holmes filminde de Henry Cavill’le birlikte rol alacak.