F4’a 9 gün kala: Marvel’ın teleport olabilen rock yıldızı “Lila Cheney”

7 Ağustos’ta vizyona girecek Fantastic Four filmi öncesinde Marvel’ın pek bilinmeyen karakterlerini mercek altına almaya devam ediyoruz. Bugünün Marvel karakteri, otuz yıldan fazladır Marvel çizgi romanlarında yer alan Lila Cheney.

The X-Men serisinin bir uzantısı olan New Mutants Annual ile 1984 yılında ilk kez Marvel çizgi romanlarında kendine yer bulan Lila Cheney, Marvel evreninin en ilginç mutantlarından biri. Bir rock yıldızı olan Lila Cheney’i sıklıkla sırtında gitarıyla görmek mümkün. Müzisyenliğinin yanı sıra eşine az rastlanır bir süper güce de sahip olan Lila Cheney, gezegenler arasında teleport olabilme yetisine sahip. Çocukluğunda ailesine uzaylılarla ilgili hikayeler anlatan Lila’nın bu hikayeleri yaptığı intergalaktik seyahatlerden çıkardığı ailesi tarafından uzun süre fark edilmiyor. Ardından bu özellikleri ortaya çıkınca bir uzaylı tarafından kaçırılıyor ve köleliğe mahkum ediliyor. Buradan kaçtıktan sonra yeteneklerini çeşitli gezegenlerde yaşamak için kullanan Lila, hayatını bir müzisyen ve hırsız olarak sürdürmeye karar veriyor.

lila cheney 2

Söz konusu karakteri, Earth 295: Age of Apocalypse çizgi romanında yakında filmi vizyona girecek olan bir başka X-Men karakteri Gambit’in sevgilisi olarak görüyoruz. Gambit’in hırsız çetesinin de bir üyesi olan Lila Cheney, Magneto’nun güçlerini kitlemesiyle zor anlar yaşamış sonrasındaysa tüm çeteyi aynı anda teleport edebilme yetisine erişmişti.

Chris Claremont ve Bob McLeod tarafından yaratılan Lila Cheney, 2004-2006 yılları arasında yayınlanan mini çizgi roman serisi X-Men: The End’de karşımıza Cannonball karakteriyle aile kurmuş olarak çıkmıştı. Henüz herhangi bir film uyarlamasında görmediğimiz Lila Cheney, başrolünde Channing Tatum’un yer alacağı açıklanan fakat dün gelen haberlere göre oyuncunun ayrılmayı planladığı, önümüzdeki yıl vizyona girecek Gambit filminde ilk kez sinemada karşımıza çıkabilir.