Üçüncü “Iron Fist” sezonu için imza kampanyası

Mart 2017’de ilk bölümü yayınlanan Netflix dizisi Iron Fist ’in üçüncü sezonunun iptal haberi Marvel hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. 15 yıldır öldüğü sanılan Iron Fist’in süper gücüyle hayata dönüşü ve geçmişini arayış hikâyesini anlatan serinin senaristliğini Scott Buck ve Gil Kane , yönetmenliğini ise RZA ve John Dahl birlikte üstleniyordu. Özellikle ikinci sezonu ile hayran kitlesini genişleten projenin üçüncü sezonunun çekilmeyeceğini duyuran Netflix, dizinin takipçilerinin direnişi ile karşı karşıya kaldı .

Luke Cage, Jessica Jones ve Daredevil gibi Marvel ortaklığı olan diğer projelerin üçüncü sezonlarının duyurulması üzerine Iron Fist ’in iki sezonluk bir seri olarak kalması, dizi hayranlarını projenin yeni sezonu için imza kampanyası fikrine yakınlaştırmış. Serinin devamı için 25.000 imza toplamayı hedefleyen takipçiler, 20.000 barajını aşmış bile.

Bütün bu gelişmeler üzerine dizinin üçüncü sezonunun yayınlanıp yayınlanmayacağı ise merak konusu. change.org üzerinden başlatılan kampanyaya buradan ulaşabilirsiniz.