“Moon Knight” dizisinin kötüsü Ethan Hawke oldu

Marvel sinematik evreninin 4. fazına birçok diziyle ev sahipliği yapacak Disney+, merakla beklenen Moon Knight serisi için transferlere devam ediyor. Karakterin yaratıcısı Doug Moench’in senaryosunu yazdığı diziye katılan son isim Ethan Hawke oldu.

Moench’in kaleme aldığı 1975 tarihli Werewolf by Night #32 ile çizgi roman sayfalarında boy gösteren Moon Knight, bu macerada Werewolf’u yakalamak için tutulan bir avcıydı. Marvel okurları tarafından sevilen karakterin çizgi roman dünyasındaki maceraları genişleyerek günümüze dek devam etti. Hatta pek çok kez Moon Knight için Marvel evreninin Batman’i yakıştırması yapıldı. Doug Moench’in kataloğunda birçok Batman macerası olduğunu da hatırlatmakta fayda var. 

Disney+’ın Moon Knight dizisinde baş karakteri Oscar Isaac canlandıracak. Şu sıralar Dune uyarlamasıyla da gündemde olan Isaac, ilginçtir ki Marvel evreniyle aynı dönemde DC Comics’in sinema dünyasına da adım atıyor. Kendisi, Brian K. Vaughan ve Tony Harris klasiği Ex Machina çizgi romanının The Great Machine başlıklı beyaz perdeye uyarlamasında Isaac, Mitchell Hundred karakteriyle karşımıza çıkacak.

Son olarak Showtime dizisi The Good Lord Bird’de izlediğimiz Ethan Hawke, Moon Knight dizisinin kötüsünü canlandıracak. Henüz hangi karakter olduğu detayı paylaşılmamış olsa da fan teorilerinde Moon Knight’ın azılı düşmanı Bushman ve yine Doug Moench tarafından 80’lerde yaratılmış Black Spectre öne çıkıyor.

Ethan Hawke’un yaklaşan diğer projeleri

The Northman

Robert Eggers’in yönetmenliğinde 10. yüzyıl İzlanda’sında bir Viking anatısı. Hawke’a eşlik eden oyuncu kadrosu adeta All-Star kadrosu: Anya Taylor-Joy, Nicole Kidman, Willem Dafoe, Claes Bang, Björk, Alexander Skarsgård. 

The Guilty

Jake Gyllenhaal başrolde, Antoine Fuqua yönetmen, True Detective’in yaratıcısı Nic Pizzolatto senarist. Sene içinde Netflix’te yayımlanacak.

Zeros and Ones

Bugünlerde çekimleri devam eden bir savaş filmi. Son filmi Siberia’yı 2019’da yayımlayan Abel Ferrara yönetmen ve senarist olarak karşımızda.