"The Mandalorian" spin-off’u "The Book of Boba Fett"in yayın tarihi netleşti

Disney+, Star Wars serisinin favori karakterlerinden ödül avcısı Boba Fett’i odağına alacak The Book of Boba Fett’in aralık ayında platformda yerini alacağını duyurmuştu. Daha önce serinin A New Hope, The Empire Strikes Back ve Attack of the Clones filmlerinde gördüğümüz Boba Fett’in Return of the Jedi’da Sarlacc’ın midesine düşmesinin ve oradan kurtuluşunun ardından nerede olduğundan bihaberdik. Dizi bu soru işaretlerini ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Mandalorian soyundan gelen, Jango Fett’in klonu Boba Fett esasen Jango’nun oğlu gibi yetiştirilmişti. Bir süre Darth Vader ile iş birliği yapan ve Jabba the Hutt için çalışan Boba Fett, evrenin akıbeti en çok merak edilen karakterlerinden biri. Star Wars evreninin uzantısı olan uzay westerni The Mandalorian’ın 2. sezon finali, jenerik sonu sahnesinde Jabba the Hunt’ın tahtında gördüğümüz Boba Fett’i dizide tetikçisi Fennec Shand ile birlikte Tatooine gezegenin yeraltı dünyası için savaşırken izleyeceğiz.

Uzundur adından söz ettiren yapımda Boba Fett’e yine Temuera Morrison hayat verirken Ming-Na Wen ise Fennec Shand suretinde karşımıza çıkacak. Robert Rodriguez, Jon Favreau, Dave Filoni, Kathleen Kennedy ve Colin Wilson’ın yapımcılığını üstlendiği projenin bazı bölümleri için Rodriguez yönetmen koltuğuna da geçti. Jango’ya sadakati ve travmalarıyla gelmiş geçmiş en sevilen kötülerden olan Boba Fett’in yeni macerası, 29 Aralık’ta Disney+ üzerinden ulaşılabilir olacak.

Yazı: Zeynep Kıymacı