Kemerleri bağlayın, “Obi-Wan Kenobi” için geri sayım başladı

Star Wars severlerin gözünü yollarda bırakan, Disney+’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı Obi-Wan Kenobi dizisi ufukta gözüktü. 10 yıl sonra yeniden aynı karaktere hayat verecek Ewan McGregor’a eşlik edecek tüm oyuncular, bir görsel aracılığıyla sosyal medyada duyuruldu.

Daha önce Hayden Christensen’ın Darth Vader suretinde dönüş yapacağı doğrulanmış; ayrıca Game of Thrones’un Ellaria Sand’i olarak tanıdığımız Indira Varma’nın da kadroya dâhil olduğu açıklanmıştı. Bu üç isme Moses Ingram, Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell ve yönetmen kimliğiyle de tanıdığımız Benny Safdie eşlik edecek. Edgerton ve Piesse’in prequel üçlemedeki Owen Amca ve Beru Teyze rollerini yeniden canlandıracakları öngörülüyor; ki bu, genç bir Luke Skywalker’ın da ortaya çıkmasına kapı açabilir.

Revenge of the Sith ve 66. Emir’in Jedi tasfiyesi olaylarından 10 yıl sonra geçecek Obi-Wan Kenobi, McGregor’un hayat verdiği Jedi ustasını sürgünde takip edecek. Obi-Wan’ın Star Wars: The Clone Wars‘daki merhum Mandalore Düşesi ile olan romantik bağı veya Darth Maul’la rekabeti gibi anlatıların diziye konu olma ihtimali var. Darth Vader’ın dâhil olmasıyla ikili arasında yeni bir yüzleşmeye de şahit olabiliriz.

Dizi; Ahsoka Tano, Rangers of the New Republic, The Book of Boba Fett ve The Mandalorian 3. sezon dahil olmak üzere şu anda Disney + için geliştirilmekte olan birkaç Star Wars projesinden biri. Yönetmen koltuğundaki Deborah Chow, The Mandalorian’ın ilk sezonunda iki bölüm yöneterek evrene giriş yapmıştı. Çekimler nisan ayında başlayacak.

Yazı: Elif Acun