Safdie Kardeşler ve HBO iş birliğinden ilk detaylar

Her daim kameranın görmediği hikâyelere odaklanan, temposu yüksek ve özgün işlere imza atan Safdie Kardeşler bir belgesel projesi için kolları sıvadı. Yapım, 80’lerin ikonik karakteri Pee-wee Herman’a hayat veren Paul Reubens’i yakın plana alacak. İkilinin yapımcı olarak yer aldığı projenin yönetmen koltuğundaysa Matt Wolf oturacak.

Bilmeyenler için, kimdir bu Pee-wee Herman? 1982 tarihli bir TV programında yakaladığı ilgiyi, Tim Burton’ın ilk uzun metrajlı filmi Pee-wee’s Big Adventure ile devam ettirmiş ve Amerika’da oldukça popüler bir isim hâline gelmişti. Karakterin abartılı, komik ve eğlenceli maceraları ilgi çekse de gelen devam filmleri beklentileri karşılayamamıştı.

Yakın zamanda Safdie Kardeşler’in “karanlık” bir Pee-wee filmi üzerinde çalıştıkları da konuşuluyordu fakat proje şu an için belirsizliğini koruyor. Onun yerine karakterin arkasındaki isim olan Paul Reubens’e odaklanmaya karar vermiş gibi görünüyorlar.

Safdie Kardeşler en üretken dönemlerinde

Josh ve Benny Safdie, büyük çıkışlarını 2014 tarihli Heaven Knows What ile yapmışlardı. Cannes’dan övgülerle döndükleri Good Times ve 2019 yılının en iddialı yapımlarından Uncut Gems ile de kendilerini kanıtlamışlardı.

Oldukça üretken bir dönemlerinde olan Safdie’ler geçtiğimiz yılın başında başrollerinde Benny Safdie ve Adam Sandler’ı izlediğimiz Goldman v Silverman isimli 6 dakikalık bir kısa film çektiler. Ardından Showtime’da yayınlanacak komedi dizisi The Curse üzerinde çalıştıklarını duyurdular. İkili, HBO ile 2 yıllık bir anlaşma da imzalamıştı aynı zamanda. Paul Reubens belgesiyle ilk projesi duyurulan bu ortaklığın, gelecek dönem işleri de merakla bekleniyor.

Yazı: Elif Acun