Farklı bir varoluş anlatısı sunan “Nine Days”den ilk fragman

Bu yıl Sundance Uluslararası Film Festivali’nde prömiyerini yapan Nine Days’te, dünyaya gelme süreci, oyuncu seçmelerine benzerlik kurularak aktarılıyor. Filmden ilk fragman yayında.

Uzak ve ıssız bir yerde yaşayan Will karakteri, hangi ruhları hayatla sorumlu tutacağına karar vermeden önce, 5 yeni adayı yaşadığı evde kabul ediyor ve 9 gün boyunca ağırlıyor. Bu sürecin sonunda hayat bulacak ruhun hangisi olacağına karar veriyor; geri kalanlar da unutulup gidiyor. Tüm bu kurgu içinde film, daha önce yaşama şansına erişmiş olan Will’in, kendini yeniden tanımlamasını gerektiren günlere odaklanıyor. Film, ölümden sonra ruhlara ne olduğu sorunsalından ziyade, hayattakilere ne kadar şanslı olduklarını hatırlatmayı önemsiyor.

Japon asıllı Brezilyalı yönetmen Edson Oda’nın ilk uzun metrajı olan Nine Days’in baş yapımcısı ise Spike Jonze. Film, dikkat çekici bir oyuncu kadrosuna da sahip. Black Panther’de M’Baku karakterini canlandıran Winston Duke, baş karakter Will rolünde. Will’in asistanı Kyo’yu Benedict Wong; 5 ruhu ise Bill Skårsgard, Zazie Beetz, Tony Hale, David Rysdahl ve Arianna Ortiz canlandırıyor.

Nine Days’in 2021’nin ilk aylarında vizyona girmesi planlanıyor.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...