Favori amca Ben Affleck ile mendilleri hazırlatacak bir 70’ler anlatısı

Barbra Streisand, John Cassavetes, Greta Gerwig, Jordan Peele ve daha nicesi… Rejideki maharetleriyle ün salan bu isimlerin hepsi, sinema dünyasına oyunculukla adım atsalar da kamera arkasına geçip yönetmen kimlikleri bir adım öne çıkanlardan. Bir jönden daha fazlası olduğunu kanıtlama niyetiyle ilk uzun metrajı Confessions of a Dangerous Mind’ı 2002’de çeken George Clooney de bu ekibin bir üyesi elbet. Good Night, and Good Luck. ve The Ides of March ile alkış toplasa da uzundur üretimini ortalama işlerle sürdürmekteydi. Tazecik fragmanı önümüze düşen yeni filmi The Tender Bar ile yüzleri güldürebilecek mi, göreceğiz.

Clooney’nin yakın dostu, oyunculuk ve yönetmenliği aynı potada eritmesiyle Hollywood kariyeri benzeşen Ben Affleck başrolde. J.R. Moehringer’ın Pulitzer ödüllü romanından uyarlanmış The Tender Bar, hem bir büyüme öyküsü hem de kendini iyi hisset filmi olarak tanımlanmakta. Baba figürü arayışında olan J.R., çareyi favori (ve tek) amcası Charlie (Affleck) ile onun barındaki arkadaşlarında bulacak. Oğluna kendisine verilmemiş fırsatları sağlamaya çalışan annesi ve isteksizce destekçi büyükbabasının anlatıları da öyküye paralel ilerleyecek. Biraz gözyaşı, biraz tebessüm ve bolca nostalji vadediliyor.

Affleck harici, yıldızı gittikçe parlayan Tye Sheridan, son olarak American Horror Story’nin yeni sezonunda izlediğimiz Lily Rabe ve nam-ı diğer Emmett “Doc” Brown’ımız Christopher Lloyd izleyeceğimiz diğer yetenekler. Senaryo tanıdık bir isme emanet edilmiş: William Monahan (The Departed, Kingdom of Heaven, Body of Lies). The Tender Bar 7 Ocak 2022‘den itibaren, Amazon Prime kataloğunda.