Animasyon “From Dusk Till Dawn” dizisi yolda

1996 tarihli From Dusk Till Dawn (Günbatımından Şafağa), basit bir suç/gerilim filminden bütünüyle bir vampir/korku filmine geçiş yapan, benzersiz bir b-movie’ydi. 2007 yapımı Grindhouse’danyıllar önce Quentin Tarantino ve Robert Rodriguez, kariyerlerindeki heyecan verici bu gelişme için bir araya gelmişti. 

Orijinal filmin 25. yılı şerefine bir animasyon serisinin hazırlandığı bilgisi geçtiğimiz günlerde Robert Rodriguez tarafından paylaşıldı. 2014’te yayına başlayan üç sezonluk From Dusk Till Dawn: The Series, orijinal filmdeki Santánico Pandemonium’un ve diğer Aztek vampirlerinin hikâyesinin yeniden ele alındığı bir canlı aksiyon dizisiydi. Şimdi ise aynı materyale bir animasyon dizisi için dönen Rodriguez, filmde yaratılan evrenin giderek genişleyeceğini söylüyor.

1996 yapımı orijinal filme dair

Yönetmenliğini Robert Rodriguez’in ve senaristliğini Quentin Tarantino’nun yaptığı From Dusk Till Dawn’da, George Clooney ve Tarantino’yu kötü şöhretli Gecko kardeşler olarak izlemiştik. Kardeşler, yaptıkları soygunların ardından ele geçirdikleri rehinelerle birlikte sınırdan Meksika’ya geçmek isterken bir striptiz kulübünde mola vermiş; kulübün bir Aztek tapınağının üzerine inşa edildiğini ve bir grup vampire ev sahipliği yaptığını keşfetmeleriyle birlikte olaylar hızlanmıştı. Çıkan büyük arbedede insanlar hayatta kalmak için mücadele etmek zorunda kalmış ve hayatta kalanlar ölümsüzlüğe kavuşmuştu.

Harvey Keitel, eski papaz Jacob Fuller’i canlandırıyordu. Gecko kardeşlerin iki çocuğu Kate (Juliette Lewis) ve Scott (Ernest Liu) ile birlikte kaçırırığı Papaz Fuller, vampirlerle savaşlarında müttefikleri olarak onlara eşlik etmişti. Cheech Marin’in üç farklı karaktere birden hayat verdiği filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Salma Hayek, Danny Trejo, Tom Savini, Michael Parks, Kelly Preston ve John Hawkes gibileri de vardı.

Orijinal filmin absürtlüğü de göz önünde bulundurulduğunda, animasyon serisine dönüşme kararı anlatım olanakları açısından iyi bir tercihmiş gibi görünüyor. Bakalım ortaya nasıl bir iş çıkacak!

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki


Yükleniyor...