Truman Capote’li yeni Feud sezonunun kadrosu şekilleniyor

Bette Davis ve Joan Crawford ikilisini yakın plana alan, Susan Sarandon ve Jessica Lange başrollü, Ryan Murphy’nin ellerinden çıkan ilk Feud sezonu oldukça iyi eleştirilerle karşılanıp tam 18 dalda Emmy adaylığı elde etse de projenin devamına dair somut adımlar atılmamıştı. Geçen beş yılın ardından, Laurence Leamer’ın çok satan kitabından uyarlanacak ve Feud: Capote’s Women adını taşıyacak yeni sezon için düğmeye basılmış durumda. 

İsminden tahmin edilebileceği üzere Truman Capote ile kadın arkadaşları arasındaki çekişme üzerine bir anlatı geliştirilecek ve 1970’lerde başlayıp yazarın 1984’teki ölümüyle sona erecek. Capote’nin “kuğularım” olarak nitelendirdiği sosyetik arkadaşlarını 1975’te yayımladığı La Côte Basque 1965 isimli öyküsüyle deyim yerindeyse “arkalarından bıçaklaması”; gizli ilişkilerinden işledikleri cinayetlere kadar büyük sırlarını ifşa edişi sonrası yaşananlar anlatılacak.

Naomi Watts, Tom Hollander ve Chloë Sevigny

Ryan Murphy ile ilk kez çalışacak olan Naomi Watts’ı, yazarın yakın arkadaşlarından Babe Paley suretinde izleyeceğimiz aylar önce netleşmişti ki kadronun geri kalanı da büyük oranda şekillendi. Truman Capote’ye hayat verecek isim; 30 yıllık kariyerine Pirates of the Caribbean serisi, Pride & Prejudice, Bohemian Rhapsody gibi yapımlar sığdırmış olan İngiliz oyuncu Tom Hollander. Moda ikonu C.Z. Guest’i, Ryan Murphy ile American Horror Story’de de çalışmış olan Chloë Sevigny canlandıracak. Son olarak Y: The Last Man’de yer alan Diane Lane’i kuğulardan Nancy “Slim” Keith, namıdiğer Ally McBeal’ımız Calista Flockhart’ı ise Lee Radziwill suretinde seyredeceğiz.

Sekiz bölümden oluşan sezonun rejisi ise oldukça tanıdık bir isme, Gus Van Sant’a emanet. Yönetmenin aynı zamanda bir parçası olduğu yapımcı ekibinde, Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B de bir kez daha bulunuyor. Senaryo ise Tony ve Pulitzer adaylıkları bulunan oyun yazarı Jon Robin Baitz’e teslim edilmiş.