FIFA 21 müzikleri belli oldu

EA Sports’un her yıl büyük merakla beklenen futbol oyunu FIFA’nın 6 Ekim’de yayımlanacak 2021 versiyonu, kapağında PSG yıldızı Kylian Mbappe ile geliyor. 1990’ların ikinci yarısından bu yana müzik seçkisiyle de dikkat çeken serinin yeni oyununun farklı modlarındaki soundtrackler belli oldu.

Fatboy Slim’in “The Rockafeller Skank”i, Blur’ün “Song 2”su ya da Kasabian’ın “Club Foot”u gibi şarkılar, birçoklarının aklında “FIFA klasikleri” olarak yer etmiştir. Son yıllarda dümeni keskin bir şekilde popüler elektronik müziklere kıran oyun, 2021 seçkisinde de bu çizgide devam ediyor. Dua Lipa, Stormzy, Tame Impala, Fredo, Glass Animals, Buju Banton, Mac Miller, Little Simz, Royal Blood ve Sia; gol peşinde koşarken duyabileceğniz isimlerden bazıları. FIFA 21’in sokak futbolunu kapsama alanına aldığı Volta modu için özel bir seçki yaptığını da belirtelim. Bu seçkide The Prodigy’nin klasiklerinden “Poison” da kendine yer bulmuş.

FIFA 21, Volta’nın yanı sıra kariyer modunda yaptığı geliştirmeler, güncellenen ikonlar (Eric Cantona sahaya ayak basıyor!) ve saha içi oynanışta yaptığı değişikliklerle merak uyandırıyor. IGN’in geçtiğimiz haftalarda paylaştığı ful maç oynanış videosu hemen aşağıda.