"Tom Clancy's The Division"ın sinema uyarlamasında başrol Jake Gyllenhaal'un

Bu yılın başlarında yayınlanan ve oyun tarihinin yayınlandığı ilk haftada en yüksek hasılata ulaşan video oyunu ünvanını kazanan Tom Clancy’s The Division‘ın sinema uyarlaması için çalışmalar başladı. Henüz yönetmeni ya da senaristi belli olmayan filmin başrolünde Jake Gyllenhaal’u izleyeceğiz.


Bir yandan Splinter Cell ve Assassin’s Creed gibi oyunların filmleri üzerine de çalışan Ubisoft’un sinemaya uyarlayacağı Tom Clancy’s The Division‘da New York’ta hızla yayılmaya başlayan bir salgın hastalıkla birlikte gelen kaos gözler önüne seriliyor. The Division ekibinden bir ajan olan oyuncular da New York’u kurtarmak için bu hastalık ve onu yayanlarla mücadele ediyor.

Son olarak başrollerini Naomi Watts ve Chris Cooper’la paylaştığı Demolition filminde karşımıza çıkan Jake Gyllenhaal’un önünde epey yoğun bir takvim var. An itibariyle Güney Koreli yönetmen Joon-ho Bong’un yeni bilim kurgu filmi Okja’nın çekimlerinde olan Gyllenhaal, ayrıca önümüzdeki iki yıl içerisinde vizyona girecek olan Stronger, Nocturnal Animals ve Life filmlerinde de rol alıyor.