Film çıkışı partisi: Cadillac Records

Başrol Müzik serisinin sıradaki filmi, Beyoncé’yi Etta James suretinde izlediğimiz Cadillac Records. 11 Mayıs’ta  Kadıköy Sineması’nda gerçekleşecek gösterimin ardından Bant Mag. kürasyonuyla Bina’da tematik bir partide buluşuyoruz.

Duende x Kadıköy Sineması x The Irish Spirit: Başrol Müzik etkinlik serisi nedir? Duende ekibi şöyle anlatıyor:

Müzik, sinemanın sessiz olduğu dönemde dahi ayrılmaz bir parçasıydı. Filmlerle özdeşleşmiş özgün müzikler, filmler için yazılmış şarkılar, başucu albümü hâline gelmiş soundtrack albümleri… Müziği kullanmanın, müzikten beslenmenin dışında müziği başrole yerleştiren filmlerin de sayısı hiç az değil üstelik. Müziğin birleştirici gücüne ya da müziği üretmenin hazzına dair kurmaca hikâyeler; müzisyen biyografileri, müzik belgeselleri, konser filmleri… Müziğin sesini açmakla kalmayıp, müziği seyre dalmanın zamanı şimdi. Çünkü sinema ve müzik evrenlerini kesiştiren Duende, başrolde müziğin olduğu filmlerle Kadıköy Sineması’nın konuğu oluyor. Caz, rock, country, hip hop, pop… “Başrol müzik!” seçkisi, her ay müziğin farklı türlerinden, farklı hikâyeler anlatan bir filmi seninle buluşturuyor.

Cadillac Records’a dair 

Darnell Martin’in yazıp yönettiği 2008 yapımı müzikal biyografi filmi Cadillac Records, Adrien Brody’nin oyunculuk performansıyla kamerasını efsanevi plak şirketi yöneticisi Leonard Chess’in yaşamına çeviriyor. Seks, şiddet, ırksal çatışmalar ve rock’n roll’un gölgesinde, 1950’lerin Chicago’sunda Chess’in stüdyosuna misafir oluyoruz. Willie Dixon, Chuck Berry, Little Walter, Muddy Waters, Howlin’ Wolf ve Etta James gibi dönemin efsanevi müzisyenleriyle birlikte hem de.

11 Mayıs saat 19.00’da Kadıköy Sineması’nda gerçekleşecek gösterimin biletleri burada. Filmin ardından Cünort; Chess Records ve 50’ler Chicago ilhamlı bir seçkiyle Bina kabinini devralacak. 21.00’de start alacak partiye katılım ücretsiz. 

Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/