The Flaming Lips küratörlüğünde hazırlanan ''Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band'' tribute albümü NPR'da!

Bugüne kadar kendi stüdyolarında çeşitli The Beatles şarkıları yorumlayan Oklahomalı grup The Flaming Lips, bu sene başlarında efsanevi grubun Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band albümü için sıkı bir tribute albüm hazırlamak için kolları sıvamıştı. My Morning Jacket’tan Maynard James Keenan’a, MGMT’den Moby’ye, Foxygen’den J Mascis’e harika isimlerle dolu albümün ismi With A Little Help From My Fwends.

Albümden elde edilecek gelir, Oklahoma’daki Bella Foundation’a bağışlanacak. Bella Foundation, hayvan sahiplerine ücretsiz veteriner hizmeti veren bir oluşum.

With A Little Help From My Fwends, The Flaming Lips’in ilk tribute albüm çalışması değil. 2009 yılında da Henry Rollins ve Peaches ile güçlerini birleştiren The Flaming Lips, Dark Side Of The Moon için bir tribute albümü hazırlamıştı. Sgt. Pepper tribute albümü With A Little Help From My Fwends’ i buraya tıklayarak NPR üzerinden bir hafta süreyle dinleyebilirsiniz. Aşağıda da grubun Moby ve Miley Cyrus’la birlikte yaptığı ”Lucy In The Sky With Diamonds” cover’ı için hazırlanan klibi izleyebilirsiniz.