Flappy Bird'e alternatif 5 oyun

Yaklaşık bir aydır birçok akıllı telefon kullanıcısını etkisi altına alan Flappy Bird, bu hafta başında yaratıcısı Dong Nguyen tarafından mağazalardan kaldırıldı. Fakat Flappy Bird çılgınlığı eskisi kadar yoğun olmasa da hâlâ devam ediyor. Biz de bu çılgınlıktan nasibimizi yeterince almamış olacağız ki; Flappy Bird ile çeşitli benzerlikler gösteren ve ona alternatif olabilecek 5 oyunu sıraladık!

5- MMO Flappy Bird (Platform: Web) – http://flapmmo.com/

Flappy Bird ile aynı mantık ve mekaniğe sahip oyunun tek farkı onlarca kullanıcıyla yan yana oynuyor olmanız.

5

4- Fly Birdie (Platform: iOS)

Tasarım harikası(!) grafikleri ve oyun içerisinde çalan mükemmel(!) müzikleriyle ön plana çıkan Fly Birdie, şu sıralar en çok oynanan Flappy Bird alternatifleri arasında. Borular arasındaki aralık biraz daha fazla, borulara çarptığımızda da hemen ölmüyoruz, üç canımız var. Flappy Bird‘e göre daha kolay bir oyun.

4

3- Splashy Fish (Platform: iOS)

Flappy Bird ile aynı amacı taşıyan, fakat kuş yerine gelen balığın neredeyse kuşun iki katı olduğu Splashy Fish‘te boruların aralığı da biraz dar tutulmuş. Dolayısıyla Flappy Bird’den daha çok dikkat istiyor.

3

2- Ironpants (Platform: iOS & Android)

Parmağımızı ekrana basıp çekmek yerine basılı tutarak şirin bir süperkahramanı dengeli bir şekilde uçurmaya çalıştığımız Ironpants, garip mekaniği, ses efektleri ve zorluğuyla bugüne kadar karşımıza çıkan en sinir bozucu mobil oyunlardan biri. Ulaşabildiğimiz en yüksek skor 1.

2

1- Squishy Bird (Platform: Web) – http://squishybird.com/

İntikam zamanı! Eğer siz de Flappy Bird oynarken şekilden şekile giren, Nicki Minaj dudaklı kuşumuz borulara çarpıp tepkisiz bir şekilde yere düştüğünde sinir krizi geçirenlerdenseniz Squishy Bird tam size göre. Borular arasından geçen kuşları ezdiğimiz bu oyun her ne kadar “kuş düşmanı” olsa da, intikamınızı aldıktan bir süre sonra sıkılıp “Flappy Bird” defterini kapatmanız için oldukça faydalı.

flappy-bird-squishy-bird