Birlikte aşamayacağımız engel yok: “It Takes Two”

Boşanmak üzere olan Cody ve May çifti, ansızın kızlarının yarattığı oyuncak bebeklere dönüşür. Ardından birlikte hareket etmenin, uzlaşmanın ve yaratıcı olmanın gerektiği fantastik bir serüven başlar. Amaç, zedelenen ilişkilerini rayına sokmak, büyüyü kaldırmak ve kızları Rose’un yanına dönebilmek.

EA Games ve Hazelight Studios’un 26 Mart’ta PC, PlayStation 4 ve XBOX One için uygun formatlarda piyasaya süreceği yeni oyunu It Takes Two’nun olay örgüsü aşağı yukarı böyle. İki oyuncunun bir uyum ve tempo yakalayarak aşabileceği engeller, her bölümde farklı bir oyun stiline göz kırpan kurguyu beraberinde getirmiş. Rose’un odasındaki kimi objeler ve türlü fantastik karakterler eşliğinde psikedelik bir maceraya atılıyor.

Oyundan geçtiğimiz hafta paylaşılan gameplay videosunda, Cody ve May’i dönen devasa CD’lerin üzerinde zıplarken, magnetlere yeni bir yaklaşım getirirken ya da sincaplarla bir lav silahı ateşlerken görüyoruz. Eğlenceli anlar ve zorlu görevlerle dolu fantastik bir oyun yaklaşıyor anlaşılan. Üstelik oyunun verdiği mesajla örtüşecek şekilde, iki oyuncunun maceraya atılması için bir oyun alınması yeterli. 

Brothers: A Tale of Two Sons ve A Way Out gibi oyunların yaratıcısı Josef Fares’in ellerinden çıkan It Takes Two’ya dair detaylar burada