Respawn Entertainment yeni bir "Star Wars" oyunu hazırlığında

Titanfall oyunuyla tanınan Respawn Entertainment, Star Wars evreninde geçecek bir aksiyon oyunu hazırlığında olduğunu duyurdu. Electronic Arts ve Lucasfilm’le yapılan anlaşmanın ardından hızla oyun için çalışmalara başlayan ekibin başında Stig Asmussen yer alıyor.

2014 yılından bu yana Respawn’la çalışan Asmussen özellikle God Of War serisiyle tanınıyor. Henüz oyunda hangi Star Wars karakterlerini göreceğimiz ya da oyunun hangi dönemde geçeceğine dair bir açıklama yapılmış değil. Asmussen’in kendi blog’unda yaptığı kısa açıklamada oyun için ufak ama son derece yetenekli bir ekibin çalıştığı vurgulanmış. Hayatı boyunca Star Wars oyunları oynadığını vurgulayan Asmussen, bu açıklamayı yapıyor olmanın kendisi için sürreal olduğunu sözlerine ekledi.

1980’li yıllardan bu yana çeşitli formatlar için hazırlanmış onlarca etkileyici Star Wars video oyunu yayınlandı. Bunlardan sonuncusu geçtiğimiz yıl Electronic Arts tarafından yayınlanan Star Wars: Battlefront‘tu. Söz konusu oyundan görüntüleri aşağıda görebilirsiniz.