“Obi-Wan Kenobi” dizisinin yönetmeni Deborah Chow oldu

Star Wars evrenine ilk adımlarını Jon Favreau imzalı The Mandalorian dizisinin ilk sezonunda iki bölüm yöneterek atan Deborah Chow’a Disney Plus’ın bir diğer Star Wars serisi emanet ediliyor.

Ewan McGregor uzun yıllar sonra bir kez daha Obi-Wan Kenobi karakterine hayat vereceği dizinin yönetmeninin Deborah Chow olacağı iddialarını Lucasfilm başkanı Kathleen Kennedy doğruladı. Obi-Wan Kenobi’yi merkezine alacak dizinin ismi henüz bilinmiyor. Çekimlerinin önümüzdeki yılın ilk haftalarında başlayacağı ve senaryonun son haline ulaştığı da gelen haberler arasında. “Obi-Wan’ın sessiz kararlılığı ve mistik taraflarını en iyi şekilde anlatabilecek bir yönetmen seçmek istedik” diyen Kennedy, yönetmenin The Mandalorian için çıkardığı işin harika olduğunu vurgulayarak kendisine duydukları güveni dillendirdi.

Kanadalı yönetmenin şimdiye dek kamera arkasına geçtiği televizyon yapımları arasında American Gods, Jessica Jones ve Better Call Saul gibi büyük prodüksiyonlar var. Disney’in The Mandalorian ve spin-off Obi-Wan Kenobi dizilerinin yanı sıra hazırlıklarını sürdürdüğü üçüncü Star Wars yapımı da Diego Luna’nın Rogue One filmindeki karakteri Cassian Andor’u konu edecek bir dizi. 

Yükleniyor...