Jonathan Kasdan, “Lando Calrissian” filmi için fazlasıyla istekli

Star Wars filmlerinin birçoğunun senaristi olan Lawrence Kasdan’ın oğlu ve Solo: A Star Wars Story ’nin senaryosunu da babasıyla birlikte yazan Jonathan Kasdan’dan ilginç açıklamalar geldi.

Advertisement

Screen Rant’a bir röportaj veren Jonathan Kasdan, Lando Calrissian karakterinin de bir spin-off filmi olması gerektiği düşüncelerini dile getirdi. 25 Mayıs’ta gösterime girecek Solo: A Star Wars Story ’de Donald Glover tarafından canlandırılan karakterin kendine has üslubu ve şakalarıyla bu tür bir uyarlama için ideal olduğunu savunan Kasdan, bu isteğini babasının Han Solo filmi için duyduğu heyecana benzetmekten de kaçınmadı:

“Bir Lando filmi görmek için can atıyorum ve benden yardım etmem istenirse bunu kesinlikle yapmak isterim. Babamın Han Solo filmi için heyecanlanmasına benzer bir şekilde ben de bunu fazlasıyla istiyorum. Solo filminde izleyeceğimiz Lando, eski Star Wars filmlerindeki Han Solo’yu andırıyor. Lando’nun bir filmini yapmakla ilgili kafa karıştırıcı tek şey, filmin merkezinde onun olmasının gerektiği.”

Babasının geçtiğimiz haftalarda da gündeme gelen emeklilik kararıyla ilgili de konuşan Jonathan Kasdan, devamı için yüzlerce ihtimal barındıran bir senaryo yazdıklarını ve söz konusu emeklilik açıklamalarına yüzde yüz inanmadığını da açıkladı.

Star Wars filmlerinde Billy Dee Williams’ın canlandırdığı Lando Calrissian’ın solo filmi için Lucasfilm’in kapısının sıklıkla çalındığı biliniyor. Üstelik söz konusu evrene bu karakterle katılacak olan Donald Glover’ın müzik ve dizi yapımlarıyla da fazlasıyla göz önünde olduğunu düşünecek olursak, yapımcıların bir Lando Calrissian filmine yeşil ışık açması iyice olası bir hale geliyor.