Kendi Hogwarts hikâyenizi yaşamaya hazır mısınız?: Mobil "Harry Potter" oyunundan ilk görüntüler

Uzun zamandır merakla beklenen mobil Harry Potter RPG oyunundan ilk resmi görüntüler paylaşıldı. Harry Potter: Hogwarts Mystery ismini taşıyan oyun, birçok heyecan verici detayla Hogwarts’ta bir öğrenci olarak bulunma deneyimini yaşatacak.

J.K. Rowling’in ünlü serisinin birçok ana karakterini de görebileceğiniz Hogwarts Mystery‘nin sonunda oyuncular bir cadı veya bir büyücü oluyor. Hagrid ve Professor Snape gibi karakterlerin yer aldığı ilk fragmanda ayrıca oyuncuların kendi arkadaşlarını seçebileceği ve başka oyuncularla mücadelelere girebileceğine de değiniliyor.

Los Angeles merkezli mobil oyun stüdyosu Jam City’nin Warner Bros Entertainment eşliğinde hayata geçirdiği Harry Potter: Hogwarts Mystery, yılın en çok konuşulacak RPG oyunlarından biri olacak gibi gözüküyor. Bu arada Pokémon Go’nun yaratıcısı olan stüdyo Niantic de bir süredir başka bir Harry Potter oyunu için hazırlıklarını sürdürüyor.  Harry Potter: Wizards Unite ismini taşıyacak oyun, Pokémon Go sayesinde sokaklarda Pokémon avına çıkan oyunculara bu kez başka büyücülerle karşı karşıya gelme imkânı sunacak.