Fluctuosa: "Üretim sırasında tek biri ile iletişime geçiyorum; o da Roland MC909"

Kendine Has Demonation Festivali No:8’in tansiyonu en yüksek performanslarından birine imza atacak olan Fluctuosa, festival öncesinde hem müziğinin hazırlık süreçleri hem de gelecek planlarına dair sorularımızı yanıtladı.

https://www.youtube.com/watch?v=XsY3_Val4wI

Yerli sahnenin taptaze oluşumlarından Sitdownandance’in bir üyesisin. Bildiğim kadarıyla aranızdaki müzikal birliktelik uzun bir geçmişe dayanıyor. Sitdownandance’le çalışmanın ne gibi getirileri var?

Salih Topuz ile yolculuğumuza başladığımız ilk yıllardan bugüne kadar Rephlex Records’ı hep haritamız olarak gördük, şimdi ise Sitdownandance yeni haritamız olma yolunda hızla ilerliyor.

Sitdownandance ilk kurulduğu zamanlarda Facebook’ta müzik paylaşım grubuydu ve bugüne kadar beni müzikal olarak epeyce besledi ve en önemlisi hayallerimdeki müziğimi dünyaya indirmeme aracı oldu.

Müziklerini yaparken plaklardan faydalanıyor musun yoksa tamamen internete mi dalıyorsun? Yeni üretimlerin için nasıl bir yaratım sürecin var merak ediyorum.

Müzik yaparken biraz obsesif biriyim bu yüzden basit kalmaya çalışıyorum, plaklara ya da internete pek bulaşmıyorum. Üretim sırasında tek biri ile iletişime geçiyorum; o da Roland MC909. Biri diyorum çünkü ister inanın ister inanmayın canlı olduğunu düşünüyorum 🙂

Kendine has bir festival organize etme şansın var, hangi beş grup mutlaka programında yer alır?

808 State
Autechre
Brian Blade & The Fellowship Band
Boards of canada
D’Arcangelo 

2018’e dair planların neler? Yılın ilk performansı olacak Demonation Festivali’nden sonra neler yapacaksın? 

Şu sıralar ikinci albümümü hazırlıyorum bu yüzden öncelik sıramda şarkıları bitirmek var, sonrasında ise akışta Salih’le birlikte hazırladığımız live audio/visual projemizi tamamlayıp dünyayı gezmek istiyoruz.

Umarım hepimizin kalbine göre bir yıl olur.