Föllakzoid, Jacco Gardner, Ringo Deathstarr ve dahası Le Guess Who’da sahne alacak

Kasım ayında Utrecth’te gerçekleşecek olan ve bu sene yine Türk müzisyenleri ağırlayacak olan Le Guess Who Festival’a yeni isimler eklendi.

19-22 Kasım’da müzikseverler ile buluşacak olan festivalde, 11 Aralık’ta Salon İKSV’de izleyeceğimiz Hollandalı müzisyen Jacco Garder’ın da sahne alacağı ve onun tarafından ağırlanacak yeni isimler açıklandı. Dungen, Jacco Gardner, Os Mutantes, Death and Vanilla, Eerie Wanda ve Nick Garrie gibi isimler Gardner’ın ilk albümünden esinlenerek ismini koyduğu Cabinet of Curiosities çatısı altında sahnede olacak.

Festivalde ayrıca, bu seneki Austin Psych Fest line-up’ı ile dikkatlerimizi çeken Leviation’ın da bir sahnesi olacağı da yeni açıklanan detaylardan. Total Control, The Myrrors, Ringo Deathstarr gibi isimler de festivalin bu bölümünde sahnedeki isimlerden olacak. Le Guess Who, genel sanatçı listesine ise Şilili deneysel grup Föllakzoid’in yanısıra Meat Wave, Swervedriver, The Drones, Nuts, Ultimate Painting, Shannon & The Clams, Kelley Stoltz, ve Arbouretum gibi sanatçıları da ekledi.

Bu sene Türkiye’den Okay Temiz, Gaye Su Aykol, Mustafa Özkent ve Belçika Orkestrası’nı ağırlayacak olan Le Guess Who’nun detaylarına buradan bakabilirsiniz.