Foo Fighters yeni albüme dair iştah kabartıyor

Foo Fighters lideri David Grohl, bir hayli gurur duyduğunu belirttiği 10. stüdyo albümlerinin kayıtlarını tamamladıklarını açıkladı. Grohl, 2017’de son albümleri Concrete and Golddan sonra başka bir albümün daha yolda olduğunun ipucunu şöyle vermişti: “Kafamda şarkıları görebiliyorum… Ben müzik okumam, şarkıları şekil ve desenler olarak görürüm. Bu yüzden bir sonraki albümü görebiliyorum. Başka bir tane daha olduğunu biliyorum. Ne zaman olacağını bilmiyorum ama sanırım ne yapmamız gerektiğini biliyorum.”

Yeni çıkacak albümle ilgili güncel açıklamasında bu kaydın daha önce yaptıkları her şeyden farklı olduğunu belirten Grohl, “Sahneye atlayıp çalmak için sabırsızlanıyorum” dedi. Yeni albümdeki şarkılara istinaden de şu iddialı açıklamaları yaptı: “Bu albümde 50 bin kişinin kalbinin bir araya geleceği ve hep birlikte eşlik edeceği nakaratlar var. Bütün amaç bu.”

Grohl ve ekibi, 1995 yılında Kurt Cobain’in ölümünden sonra yayınladıkları “This is a Call” adlı tekliyle başlayan yolculukta geride bıraktıkları çeyrek asır için inanılmaz bir kutlama yapacaklarına söz vermişti. Dolayısıyla 25. yıldönümünü bu yıl kutlayan Foo Fighters için yeni albüm özel bir kutlama olacak. Geçtiğimiz yaz verdiği bir röportajda 2020 hakkındaki planları hakkında ipuçları veren Grohl, kimi fikirlerinin sadık dinleyicilerinin Foo Fighters’dan beklemediği türden işler olduğunun altını çizmişti.

Yazı: Cansu Çubukçu