Fox, “X-Men” dizisi için kolları sıvadı!

Fox CEO’su Dana Walden, X-Men‘in televizyon dizisi için Marvel’la görüştüklerini açıkladı.

Henüz resmi bir anlaşma olmadığını vurgulayan Walden, söz konusu dizi konusunda çok istekli olduklarını dile getirdi ve yakında güzel haberler vereceklerini umduğunu söyledi. Patrick McKay ve J.D. Payne şimdiden dizinin senaryosu için çalışmalara başlamış bile!

Gelen bilgilere göre,  kanalın uzun bir aranın ardından geri dönecek dizileri X-Files ve Prison Break‘in aksine bir sezonluk değil; daha uzun soluklu olarak devam edecek bir dizi kurgulanıyor. Dizinin önündeki en önemli engellerden biri X-Men karakterlerinin televizyon haklarının şu anda Marvel’da bulunuyor olması. Marvel’ın önceden bir animasyon serisi olarak X-Men‘i televizyona uyarlamış olmasının yanısıra şu sıralar Disney’de devam eden Agent Carter ve Agents of S.H.I.E.L.D.  animasyon serilerindeki karakterler de söz konusu X-Men dizisinin gerçekleşmesi durumunda Fox’ta yer alamayacak.

X-Men ve karakterlerinin sinema filmi haklarını elinde bulunduran Fox, televizyon hakları için de Marvel’la anlaşırsa bizi nasıl bir dizinin beklediği merak konusu. Filmlerdeki kadronun uzun soluklu bir televizyon yapımında eksiksiz olarak yer alması çok olası gözükmüyor. Örneğin Hugh Jackman, Wolverine karakterini son kez canlandırmaya hazırlanıyor.