Chloé Zhao’nun Marvel prömiyerine ilk bakış

Marvel’ın Phase 4 yapımlarından en iddialısı, ilk resmî fragmanıyla yüzünü gösterdi. Yönetmeni, oyuncu kadrosu ve anlatacağı macerayla büyük merak uyandıran Eternals, 5 Kasım’da vizyona girecek.

Yönetmen koltuğunda da Nomadland’le tarihî bir Oscar zaferi yaşayan Chloé Zhao var. Avengers: Endgame ile Thanos’un mağlup edilmesinin ardından Eternals ekibinin, ezeli düşmanları Deviantların olası geri dönüşüne hazırlık yapmakta. DC’nin New Gods sagasına bir cevap niteliğinde olan Eternals, Phase 4’un kozmik hikâyeleri ekrana taşıma planının çok önemli bir parçası. 

Çizgi romanlarda binlerce Eternals ve Deviants karakteri olduğunu hatırlatarak, filmde karşımıza çıkacak kahramanlarda kimi yeniliklere gidildiğini belirtelim. Marvel sinematik evreninin mimarı Kevin Feige, bazı karakterlerin cinsiyetlerinde değişiklikler yaptıklarını söylemiş ve özellikle Gemma Chan’in canlandırdığı Sersi karakterinin çizgi romana göre filmde daha ön planda olacağının sinyallerini vermişti.

Oyuncu kadrosunda Angelina Jolie, Kit Harrington, Salma Hayek, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Brian Tyree Henry gibi isimleri gördüğümüz Eternals’ın ilk fragmanı burada.  Tanıtıma göre, Chloé Zhao sinemasındaki görsel dünyanın nispeten korunduğunu hissetmek mümkün. Küçük bir sürpriz de var: Nadin Labaki filmi Capharnaüm’un çocuk yıldızı Zain Al Rafeea, ilk saniyelerde dikkatinizi çekebilir.