“Daredevil” da iptal olan diziler kervanına katıldı

Önce Iron Fist, ardından da Luke Cage dizilerini sona erdiren Netflix, bir başka Marvel iş birliği olan Daredevil ’ın da üçüncü sezonuyla birlikte sona erdiğini açıkladı.

Netflix-Marvel ortaklığının en beğenilen yapımlarından biri olan Daredevil, daha sonra spin-off dizisiyle Netflix kataloğunda yer alan Punisher karakterinin de izleyiciyle ilk kez buluştuğu dizi olmuştu. Dizinin iptaliyle ilgili yapılan açıklamada Daredevil ’ın yaratıcılarına, senaristlere, oyunculara ve set ekibine teşekkür edilirken, üçüncü sezonun temposu ve atmosferiyle ideal bir final olduğuna inandıklarının altı çizildi. Dizinin üç sezonuna da yoğun ilgi gösteren izleyicilere de teşekkür eden Netflix açıklamasında, Marvel’ın Daredevil karakterini göreceğimiz yeni projeleri olacağına da vurgu yapıldı.

Disney’in kendi streaming servisini açmaya hazırlanıyor olması Marvel’ın Netflix ortaklığıyla çektiği dizilere bu yeni platformda devam etmesi ya da yeni bir formata çevirmesi olarak okunabilir. Söylentiler Daredevil karakterinin Marvel sinematik evreninde de yerini alacağı yönünde. Film uyarlamalarında da bu kahramanı Charlie Cox’un oynayabileceği konuşuluyor.