Deadpool'un 30. yaş partisinde sıra yeni bir mini seride

Marvel, Ryan Reynolds’ın performansıyla sinematik dünyaya taşınmasının ardından popülaritesi hızla artan Deadpool’un ortaya çıkışını 30. yılı için düzenlediği bir partiyle Şubat ayında kutlamıştı. Deadpool’un yaratıcıları Rob Liefeld ve Fabian Nicieza’nın yanı sıra kahramanımızı benzerlerinden ayıran dördüncü duvarı kırma hadisesinin ardındaki Joe Kelly, Skottie Young ve Daniel Way; bu doğum günü partisi için bir araya gelmişlerdi.

Marvel’ın Deadpool Nerdy 30 isimli bir antoloji yayımlayarak kutlamalara devam edeceği biliniyordu. İşte bu antolojinin parçası olacak mini seriden ilk haberler geldi! Deadpool: Black, White & Blood adlı mini seri, sevilen çizgi roman sanatçılarını bir araya getirecek 3 kısa hikâyeden oluşacak. Yayın tarihi de ağustos ayı. Bundan önce Wolverine ve Carnage için de Black, White & Blood serileri hazırlanmıştı. Deadpool uyarlamasının da bu serilerle benzer bir çizgide olması bekleniyor.

Black, White & Blood‘ın Deadpool edisyonunda kimler çalışacak?

Deadpool: Black, White & Blood‘ın ilk hikâyesi, Ed Brisson (X-Force, New Mutants) ve  Whilce Portacio’ya (Uncanny X-Men) ait. İkincisi Tom Taylor (X-Men Red, All-New Wolverine) ve Phil Noto (Cable, X-23) imzası taşıyor. Sonuncu hikâye de James Stokoe’nun (Sobek, Orc Stain) tek başına hazırladığı bir macera.

ComicBook.com’la yaptığı röportajda Ed Brisson, kızının ona her zaman “Çizgi roman yazarı olarak başarılı sayılmak istiyorsan mutlaka bir Deadpool hikâyesi yazmalısın.” dediğini anlatıyor. Bu yüzden Deadpool: Black, White & Blood için yazdığı hikâyenin, belki de kızının yıllar sonra kariyer seçimlerine saygı duymasını sağlayabileceğine inanıyor. Bunun yanında, mini seride Whilce Portacio ile çalışacak olmanın uzun süredir hayallerini süslediğinden de bahsetti.

Brisson, mini serinin kendisine ait bölümüyle ilgili birkaç küçük ayrıntı da paylaştı. Hikâyede Deadpool streaming platformlarını şikayet edecek, video kaset dükkânlarının kapanmasına dertlenecek ve Bea Arthur için yabancı bir ülkeyi işgal edecek.

Wade ve Gabby buluşuyor

Antolojideki Tom Taylor’ın kaleme alacağı hikâyede ise Deadpool’un Gabby Kinney’le -diğer adıyla Honey Badger- buluşmasını göreceğiz. Gabby, Deadpool’un Laura Kinney’i klonlayarak yarattığı kız kardeşiydi. Gabby ile Wade; Black, White & Blood‘dan önce All-New Wolverine‘in 31. sayısında bir aradaydı. 

Tom Taylor, hikâyede bu iki karakter arasındaki arkadaşlığı, Deadpool için klasikleşmiş kanlı sahnelerle birleştirebilmekten heyecan duyduğunu söylüyor. Taylor ayrıca çizer Phil Noto’nun, absürt ve kanlı hikâyede kırmızı mürekkebi bolca kullanacağından emin.  

Yazı: Aslı Cangöz