Frank Miller, "The Dark Knight" çizgi romanlarına devam edeceğini açıkladı

1986 yılında yayımlanan ve Frank Miller’ın yazdığı, Klaus Janson’ın illüstrasyonlarını yaptığı The Dark Knight Returns çizgi romanı, DC Comics evreninin kült mertebesine ulaşmış çalışmalarından biri. Miller geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, 2001 yılında ikincisi ve bu ay da üçüncüsü yayımlanacak olan The Dark Knight serisinin dördüncü çizgi romanla devam edeceğini duyurdu.

Kendisinin yazdığı ve çizdiği The Dark Knight Strikes Again‘i takip edecek olan The Dark Knight III: The Master Race, ilki 25 Kasım’da yayımlanacak sekiz ayrı bölümden oluşacak. Bu yılın sonuna kadar tüm bölümleri yayımlanacak olan The Master Race, önümüzdeki senenin başlarında da cilt olarak raflarda yerini alacak. Frank Miller’ın Brian Azzarello eşliğinde yazdığı üçüncü macera, serinin son parçası değil. Newsrama’ya bir röportaj veren Frank Miller, Azzarello’nun dördüncü seri için harika fikirleri olduğunu ve The Dark Knight maceralarının devam edeceğini açıkladı. Bugünlerde The Master Race için tanıtım çalışmalarıyla meşgul olan Frank Miller, bir yandan henüz ismi açıklanmayan dördüncü seri için de çalışmalara başlamış.

Söz konusu çizgi roman serisi, Christopher Nolan’ın The Dark Knight serisine ve Batman v Superman: Dawn Of Justice filmine ilham kaynağı olan seri olarak da biliniyor.

The Dark Knight III: The Master Race‘in kapak çalışması aşağıda görülebilir.

dkmaster
Yükleniyor...