Warren Ellis ve Colleen Doran'dan yeni bir dijital çizgi roman serisi geliyor

Hellblazer, Transmetropolitan ve Planetary gibi serilerin yazarı Warren Ellis ve daha önce Neil Gaiman ve Alan Moore gibi efsanelerle çalışmış çizer Colleen Doran’dan yeni bir güçbirliği geliyor. Finality isimli yeni bir web çizgi roman serisi hazırlığında olan ikili, 2017’de yayınlanacak olan söz konusu seriyle ikinci kez birlikte karşımıza çıkmış olacak.

Webtoons portalı üzerinden önümüzdeki yılın başlarında yayınlanması beklenen Finality, haftalık olarak yayınlanacak 26 bölümden oluşacak. Felicity Rockall isimli eski bir dedektifin, şehirde hızla sayısı artan garip cinayetlerin ardından görev başına dönüşüyle birlikte başlayan maceraları konu edecek Finality, Rockall’a yardım eden genç dedektif Ash’in gözünden anlatılıyor olacak.

İlk olarak 2003 yılında Orbiter isimli çizgi romanda birlikte çalışan Ellis ve Doran, Finality‘yi birlikte hazırlamanın harika bir deneyim olduğunu dile getiriyor. “Yeniden Colleen Doran gibi harika bir sanatçı için bir şeyler yazmak, çok nadir tattığım bir zevkti” diyen Warren Ellis, ilk olarak dijital platformlarda yayınlanacak bir çizgi roman serisi için çalışmanın da heyecan verici olduğuna dikkat çekti. Colleen Doran da yaptığı açıklamalarda bu detayın üzerinde durdu. Dijital bir çizgi roman serisi için dikey formatta çalışmanın kendisi için yeni bir meydan okuma olduğuna değinen Doran, Finality‘de yarattıkları atmosferin, çizgi roman okuyucularını fazlasıyla etkileyeceğini düşünüyor.

finality02

Yükleniyor...