“Friends”in geri döneceği iddialarına dizinin senaristinden yalanlama

Uzun süredir gündemde olan Friends’in geri döneceği iddialarına dizinin yaratıcılarından Marta Kauffman’dan net bir yalanlama geldi.

10 sezon süren ve 2004 yılında sona eren, Amerika’nın en popüler sitcomlarından Friends’in orijinal kadrosunun yeni bölümlerle geri döneceğine dair söylentilerin yeniden gündeme gelmesinin ardından Kauffman Rolling Stone dergisine bir röportaj verdi. Dizinin geri dönüşünün neden mümkün olmadığını net bir şekilde açıklayan senarist Kauffman, ilk olarak Friends’in “arkadaşların aileniz olduğu özel bir zamanda” geçmesine değindi: “Şimdi öyle bir zaman değil ve yapabileceğimiz tek şey, dizinin kalbini kaybetmiş bir şekilde altı aktörü yeniden bir araya getirmek olurdu.”

Dizinin dönüşünün yalnızca hayal kırıklığı yaratacağını düşündüğünü söyleyen Kauffman, çekilecek yeni Friends bölümünün isminin “The One Where Everybody’s Disappointed” (Herkesin hayal kırıklığı yaşadığı bölüm) olacağı esprisini yaparak dizinin klasikleşmiş bölüm isimlerine gönderme yaptı. 2016 yılında 12 yılın ardından ilk kez gelen dizinin orijinal kadrosu, geçtiğimiz yıllarda çıkan söylentileri yalanlamamıştı. Phoebe, Monica, Joey, Ross, Chandler ve Rachel’ın yeniden bir araya gelmesi, dizinin yaratıcılarından Marta Kauffman’ın bu açıklamalarından sonra pek de mümkün gözükmüyor. Reunion dizilerinin akıbetini düşündüğümüzde, Friends’in bu rüzgara kapılmaması yüreklere su serpti diyebiliriz.