“The Office”, ABD’de Netflix şampiyonu

Yüzden fazla ülkede tüketici araştırmaları yapan oluşum Nielsen’in 2018’de Netflix’te en çok izlenen dizilere ilişkin raporu ilginç sonuçlar çıkarıyor.

ABD’deki Netflix kataloğunda yer alan diziler arasında, süre olarak en fazla izlenen dizi, açık bir farkla The Office oldu. Dokuz sezonuyla ABD’de Netflix üzerinden izlenebilen The Office, bu istatistiklere rağmen yakında Netflix’ten ayrılacak gibi görünüyor. Netflix, dakika hesabıyla en çok izlenen dizi The Office’i, NBC’nin yakında açılacak streaming servisine kaptıracak. 2013’te sona eren dizinin yeni bölümlerle geri döneceği iddiaları da sıklıkla gündeme geliyor.

Listede The Office’i bir başka NBC sitcom’u Friends takip ediyor. Netflix, Friends’in tüm sezonlarını elinde tutmak için 100 milyon dolar ödemişti. Dizinin 2019 boyunca Netflix ABD kataloğunda kalacağı biliniyor ama sonrasında yeni NBC servisine bir transfer daha olası.

Bu raporda göze çarpan en ilginç detay, Netflix üzerinden en çok izlenen 10 dizi arasında yalnızca iki orijinal Netflix yapımının bulunması. İlk 10’daki Netflix yapımları Orange Is The New Black ve Ozark. ABD’de Netflix üzerinden izlenebilen Shameless, Grey’s Anatomy, NCIS, Parks & Recreation, Criminal Minds ve Supernatural da listedeki diğer yapımlar.