Frozen Clouds ve 3pillie ile karanlığın dibine

Bugüne kadar 10 single, iki EP, bir albüm ve bir live EP yayımlayan Frozen Clouds, önümüzdeki haftalarda Garaj etiketli yeni bir albümle geri dönüyor. Her parçada başka bir konuk müzisyenle farklı janrlara dalıp çıkacak albümde Frozen Clouds’a Sami Baha, Kodes Kahra, Fosil, Akış Ka gibi isimler eşlik etmiş. Kalbime İnanıcam adını taşıyan albümün ilk teklisi, Kum’la birlikte kaydedilen “Bazen” 4 Ağustos itibarıyla dinlemeye açıldı. Sırada 3pillie düeti “Hatıran” var.

Hardcore punk ve metalcore üretimlerine aşina olduğumuz Frozen Clouds, Kalbime İnanıcam’le birlikte (kendi tabirleriyle) yeni bir sound’a yelken açıyor. 90’lar havası solutan “Bazen”in ardından “Hatıran” ile daha depresif, daha isyankâr bir hikâye anlatıcılığıyla karşılaşıyoruz. Dramatik bir atmosferle açılan parça 3pillie’nin peşi sıra metaforlar serpiştirdiği flowlarıyla genişliyor, Tan Babür’ün sayıklamaları andıran Türkçe verse’ü ile kalp kırıyor, Leon Fritz (Yabancı) ile gittikçe karanlığın dibine batıyor ve açılışından daha dramatik bir final yapıyor. “Hatıran” için Yabancı yönetmenliğinde çekilen, şarkının puslu havasına yaraşır bir lirik klip de var. 

Frozen Clouds, 18 Ekim akşamı yeni albümü Kalbime İnanıcam’ın lansman konseriyle Babylon sahnesinde olacak. Albümdeki konuk müzisyenlerin de sahnede olacağı konserin biletleri burada.

3pillie’nin son numarası, Badmash Collective kurucularından Fosil’le birlikte kaydettiği “BLACK HOODIE (IN JUNE 2)” geçtiğimiz haftalarda yayımlanmıştı. 3pillie de 7-8 Ekim’de Zorlu PSM’de gerçekleşecek MIX Festival programında da yer almakta.