Funko’nun yeni “Stranger Things” figürlerine puanımız yüksek

Stranger Things’in üçüncü sezonu 4 Temmuz itibariyle Netflix’teki yerini aldı. Popüler kültür karakterlerini koca gözlü figürlere çeviren Funko da dizi için hazırladığı yeni figürleri tanıttı.

Funko Pop! Vinyl Figures serisi kapsamında yayınlanacak beş yeni Stranger Things figürünün detaylarını aşağıda görebilirsiniz. Ama dizinin üçüncü sezonunu henüz izlememiş olanları şimdiden olası spoiler’larla ilgili uyaralım!

Daha önce de üçüncü sezon için kimi figürleri satışa sunan, hatta dizi yayınlanmadan önce bazı karakter detaylarını açığa çıkaran Funko’nun önümüzdeki ay raflardaki yerini alacak figürlerinde Eleven, Mike, Joyce ve Billy karakterlerini görüyoruz. Bu dörtlünün yanı sıra üçüncü sezonun dehşet saçan canavarı The Mind Flayer’ın özel bir Funko figürü geliyor. Uzun süre bakması güç bu karakterin 15 santimetrelik figürü, sıkı koleksiyonerlerin ağzını sulandırıyordur muhtemelen. Üçüncü sezonda The Mind Flayer’ın tesiri altına giren Billy’nin figürü de bu “karanlık” haliyle hazırlanmış.


Bu serinin yanı sıra yine ağustosta yayınlanacak Mystery Minis Stranger Things setini de tanıtan Funko, içinde ne olduğunu bilmeden aldığınız bu minik figürlerde daha geniş bir karakter seçkisine yer veriyor. Dondurma yiyen Max, Mike’ın annesi Karen ya da tamamen başka birine benzeyen bir Jim Hopper, bu paketlerden çıkabilecek figürlerden bazıları.

Bant Mag. sinema editörü Melikşah Altuntaş’ın Stranger Things oyuncuları Finn Wolfhard ve Joe Keery’yle Paris’te yaptığı röportaj önümüzdeki günlerde Bant Mag. YouTube kanalında olacak.