Netflix’ten canlı aksiyon Pokémon dizisi

90’lar sonları / 2000’ler başlarında çocuk olmuş herkesin hayatında bir şekilde kendine yer bulmuş Pokémon serisi için yıllardır yeniden hortlatma çabaları sürüyor. Mobil oyunlar, Pikachu’nun bir dedektif olduğu ve Ryan Reynolds tarafından seslendirildiği fena mı fena bir film, Pokémon Journeys: The Series isimli anime dizisi derken; yeni nesli Charizard, Snorlax, Jigglypuff, Magikarp ve diğerleriyle tanıştırma niyetli bir başka seri için kollar sıvandı.

Netflix’te yayımlanacak bir canlı aksiyon Pokémon dizisine ilişkin söylentiler gündemde. Lucifer’ın yürütücü yapımcısı Joe Henderson’ın projede yer alacağı dışında herhangi bir somut bilgi paylaşılmış değil. Henderson hem yapımcı hem de senarist olarak yeni Pokémon dizisinde görev alacak.“Canlı aksiyon” detayı, söz konusu Pokémon olunca kafa karıştırıcı olabilir. Yarı animasyon bir dizi olarak kurgulanacağını; Ash, Misty, Professor Oak gibi karakterlerin -eğer bu dizide yer alacaklarsa- oyuncular tarafından canlandırılacağını tahmin ediyoruz. Tabii çağımızın gözde trendine kapılıp bir spin-off projesi düşünülüyorsa, farklı bir kurgu ve karakter havuzuyla karşılaşabiliriz. 

Bir dönem ekran başında, ellerinde Pokémon kartlarıyla, tasolarla orijinal seriyi izlemiş, sonrasında da GameBoy’da saatlerce gözlerini kanata kanata Pokémon kovalamış kitle artık 30 yaş üstünde. Benzer ve güncel bir canlandırma girişimi Space Jam için yapıldı ve bilet satışları dışında her açıdan hayal kırıklıklarıyla sonuçlandı. Hâlihazırda kataloğunda çeşitli Pokémon yapımları bulunan Netflix’in seri için nasıl planları olduğunu bekleyip göreceğiz.